Únor 2010

Nové gelovky :-)

22. února 2010 v 11:00 | Bája |  Deníček
Ahojky,
o víkendu jsem tak trochu nestíhala, a tak sem přidávám své nové gelovky až dnes.... já si nemůžu pomoct, já se s nima prostě musím pochlubit :-)
Omluva za rubriku

21. února 2010 v 10:36 | Bája |  Taky chceš autogram?
Ahojky,
takže chtěla bych se jménem sebe a této rubriky omluvit za její nečinnost, ale opravdu je toho hodně, co byste potřebovali vědět ohledně autogramů. A co si budeme povídat, na co to budu všechno vypracovávat znovu, když to má Sammy perfektně vysvětlené u sebe na blogu.

Takže lehce pozastavuji tuto rubriku (oficiálně...., ona už stála totiž dlouho :D), jsou tady články, se kterými jsem si dala práci, a tak rubriku (prozatím) nesmažu.

Doufám, že chápete :-)

Pa Bája

Náš fašank (13.2.2010)

17. února 2010 v 16:32 | Bája |  Deníček
Ahojky,
o víkendu jsme měli krásnou fašankyáda. Letošní téma bylo sportovně založené a kdybych měla napsat všechny zážitky, které mám, bylo by to ještě na hodně dloho. A tak vám to shrnu jedním slovem: SUPER :-)

Zdraví vás Váš čáp, tedy vlastně Bája


PS: to sem měla ale krásnou masku co?

Ještě mě to nepřešlo....

14. února 2010 v 20:59 | Bája |  Deníček
Ano, stále jsem v tom... v euforii z Avatara.... ♥ tato scéna byla obzvlášť skvělá....


Nový design (poprvé)

10. února 2010 v 22:52 | Bája |  Deníček
Ahojky,
takže, jak jste si určitě všimli, mám nový design. Bohužel jsem natolik hloupá, že jsem vypustila vyfotit si ten starý (na památku :D), takže ten už asi nikdy nespatří světlo světa :-(

Celý mi ho vytvořila Renesmee (http://renesmee-cullen.blog.cz/), moc jí tímto děkuji :-)

Tak jak se vám líbí? Já jsem z něj absolutně nadšená

mmch: Arsenal 1:0 Liverpool (mazanééé :D)

Sabina Králová

9. února 2010 v 18:34 | Bája |  Herečky
Ahojky,
tak tento úspěch mě opravdu moc potěšil. Herečku jsem si oblíbila v seriálu VKV, je opravdu dobrá. Možná jsem si jí všimla kvůli "nevýrazné" spojitosti se svojí osobou (víte, jak se jmenuje v seriálu?), ale to vůbec nevadí :D její postava je velmi dobře napsaná a já jsem za její podpis opravdu šťastná. Odepsala mi i velice milý dopis (neukážu :D)

Odesláno: dopis a SASE - 28.1. 2010

Obdrženo: podepsaná fotka - bohužel ne příliš kvalitní, za což se paní Králová omluvila ;-), zezadu věnovaná a krásný dopis ☺ (ne v mojí obálce) - 9.2. 2010
Adresa:
Sabiná Králová
Národní divadlo
Ostrovní 1,
112 30 Praha 1

Fotky:8.2.2010

8. února 2010 v 14:00 | Bája |  Pošta
Ahojky,
tak jsem dnes poslala další tři dopisy, sázím na štěstí, nemám peníze, takže u jednoho jsem neposlala nic, u druhého jsem měla anglické známky a u třetího vím, že známky nepotřebují :-)adresa:
Scott Cohen
One Entertainment
12 West 57th Street
Penthouse
New York,
NY 10019
USA

odesl.: dopis, SAE, dotazníček, dopis, 3 fotky
adresa:
Enrique Iglesias
The Firm
9465 Wilshire Blvd., 6th Floor
Beverly Hills, CA 90212
USA

odesl.: dopis

Česká díla, která mne zasáhla

7. února 2010 v 8:17 | Bája |  Deníček
Ahojky,
nadpis složitější, podstata jednoduchá. Nechtělo se mi psát filmy a pohádky :D Takže teď tady napíš filmy a pohádky, na které nikdy nezapomenu, je jich moc, takže je dost možné, že na nějaké zapomenu a popřípadě dopíšu později.

1. S tebou mě baví svět
2.Pelíšky
3.Kristián
4.Jak... dostat tatínka do polepšovny, vytrhnou velrybě stoličku,.....
5.Dařbuján a Pandrhola
6.Sněženky a machři
7.Kačenka a strašidla
8.Básníci
9.Šest medvědů s cibulkou
10........ budu dopisovat ;-)

Komentáře možná dodám později, to víte... končí mi prázdniny :D

4.2.2010

4. února 2010 v 21:01 | Bája |  Pošta
Ahojky,
takže po včerejším Avataru jsem samozřejmě neodolala a první, co jsem dnes udělala, tak jsem začala vymýšlet, komu napíšu. Jelikož představitel Jaka normálně neodpisuje, to mě mrzí, tak jsem napsala dopis herečce, která ve filmu ztvárňuje Neytiri.
adresa:
Zoe Saldana
Lori Danziger Personal Management
40 East 9th Street
New York,NY 10003
USA

odesl.: dopis, SAE, IRC a 2 fotky

Avatar podruhé

4. února 2010 v 10:21 | Bája |  Deníček
Tak se vám hlásím již vyspaná z toho velmi intenzivního zážitku, který ve mě i po dlouhé noci nadále přetrvává, možné v o něco menší síle.

Všem film doporučuji, dávám mu 100%, dlouho jsem nezažila takový filmový zážitek, nemůžu se z toho vzpamatovat. Tady máte na ukázku trailer, který je však oproti filmu nic... :D Jak bývala jsem opravdu odvařená z filmů jako je Harry Potter, Eragon, Piráti z Karibiku apod., ale teď dokážu říct, že sem se mýlila... Vím, že bych to neměla srovnávat a třeba ještě mluvím v euforii, ale Avatar je něco, co jsem nečekala a co jsem v životě nezažilaAvatar

4. února 2010 v 0:32 | Bája |  Deníček
Avatar, nemůžu dýchat, natožto mluvit…..
tak to byla má první reakce, velice uváženě zvolená poté, co jsem vyšla z velkého sálu Multikina ve Zlatém Jablku. Necelé tři hodiny v kině mě dostaly do absolutně jiné dimenze myšlení. Do kina jsem šla s vědomím neznalosti. Všichni v okolí film vychvalovali a doporučovali mi jej, ale kolikrát už se mi stalo, že mi ostatní říkali: je to super, bezvadné, nejlepší... a podle mého názoru to stálo za starou belu? Mnohokrát! A tak jsem se rozhodla si dělat na vše svůj vlastní názor. Ano, šla jsem s pocitem neutrálnosti, avšak můj vnitřní hlas trochu naslouchal hlasu ještě vnitřnějšímu, který šeptal: "Strnadová! Ty přece nejsi na sci-fi…" jak můžu vůbec mluvit a vůbec přemýšlet nad tím, co šeptá (nedokáže to ani vyslovit nahlas) můj vnitřní hlas, který je jen nějaká pitomá nejniternější zaprášená buňka v mém mozku. Všechno co mi "radila" byla blbost! Film nedokážu vlastními slovy ani popsat. Člověka, který ho vymyslel obdivuji až nemožným způsobem. Každičký detail byl správně zvolený a všechny postavy, scény i okolí bylo perfektně vytvořeno. Nedokážu uvěřit, že někdo jako člověk, tvor ku vesmíru absolutně maličkatý a nemožný dokázal vymyslet film na takové úrovni. Člověku, který má fantazii vyvinutou tak 10 na 12 krát více než já a zbytek naší planety, smekám obrovitou poklonu, u filmu jsem totiž celou dobu přemýšlela, pohrávala si se světem, ve kterém jsem dvě hodiny a čtyřicet pět minut žila, nedokázala jsem přestat důvěřovat filmu a přestat věřit vítězství Avataru. Nechápu, že dokáži po tak silném zážitku ještě sedět u počítače a psát srozumitelné věty a odstavce (ty tady mimochodem vůbec nejsou :D). Moje hlava se roztáhla do neuvěřitelných rozměrů a pobrala nekonečně mnoho nových faktů a informací, které ji budou ještě dlouho zaměstnávat. Film ukázal pozemšťanům, že nezmůžou všechno. Že jejich bombardéry, výbušniny a jiné zbraně, nedokáží zničit víru, život, lásku…

Člověk, jež dokázal opustit svůj život a stát se jedním z nich.... obyvatelem Pandory..... lidem Na´vi.... A to stát se neznamená přijít, usmát se a konec. Tento proces se skládal z porozumění jim, naučit se cítit, vidět, dýchat jako oni. Naučit se řeč, pohyb, naučit se lásku, víru. Musel prodělat tréninky, měsíce tvrdé dřiny, poté zkoušky, které nebyly pouze nějaké povrchní přezkoušení, mohl při nich přijít o život….. několikrát!

Vím, jak se cítím krásně po komediích, které končí happyendem… "A žili spolu šťastně až do smrti", ale myslím, že těmto koncům všech slaďáků nesahá Avatar ani po kotníky. Mě se totiž nechtělo brečet, smát, mě
se opravdu nechtělo ani dýchat, vstávat a odcházet, chtěla jsem sedět, přemýšlet, spojovat své zchátralé synapse v mozku a vstřebávat. Vstřebávat, pohlcovat, trávit… trávit nestravitelné! Už nedokážu psát, jsem plně zapojena do tohohle nekonečného třídění a ukládání, pokračuji tedy nad ním přemýšlet do postele… třeba usnu..... a probudím se jako Avatar.

Vše... Vaše,
B.
….. pokusím se tedy psát*Článek byl psán včera mezi půlnocí a ránem, a tak se omlouvám, jestli nedává smysl, nebo se vám jiným způsobem nezamlouvá.
Také se omlouvám všem, kteří museli či chtěli číst tento můj výlev, ale to jinak opravdu nešlo... musela jsem....

Petice?

2. února 2010 v 21:25 | Bája |  Deníček
Ahojky,
jelikož jsem člověk, který si nepřetržite hledá brigádu (peníze jsou zlo :D), tak bych se chtěla vzbouřit! Už mě totiž nebaví dokola číst inzeráty typu: Nabízím lehký přivýdělek, plnění obálek. Práce doma. 10 000 na ruku apod. Osobně jsem inzerát ohledně plnění obálek pro fotbalový klub Manchester United četla nejmíň 1000x a to bez nadsázky.

Určitě mi porozumí každý člověk, který někdy sháněl, nebo jako já neustálé shání nějaký přivýdělek.

S pozdravem,
Vaše naštvaná (;-)) Bája

2.2.2010

2. února 2010 v 13:00 | Bája |  Pošta
Ahojky,
no měla jsem to poslat už včera, ale byla jsem líná vstát a jít na poštu, abych jen objasnila tuto lenost. My máme totiž tento týden prázdniny, a jelikož jsem byla už na lyžáku, tak jsme se s našima usnesli, že na hory jako rodina nepojedeme. Každopádně dnes jsme si jeli zalyžovat na Břestek... takový malý kopeček tak akorát pro bráchu....adresa:
Gianluigi Buffon
Juventus Torino
Corso Galileo Ferraris 32
10128 Torino
Italy

odesl.: dopis, 3 fotky, SASE, dotazníčekadresa:
Rachel McAdams
Magnolia Entertainment
9595 Wilshire Blvd.
Suite 601
Beverly Hills, CA 90212-2511
USA

odesl.: dopis, 2 fotky, SAE, dotazníček

Zahraniční filmy, které mne zasáhly

1. února 2010 v 17:16 | Bája |  Deníček

Takže dneska tady mám další článek na téma ...., které mne zasáhly :-)
Tentokrát se jedná o zahraniční filmy, opět není seznam seřazen podle oblíbenosti.

1.Úsměv Mony Lisy
- neuvěřitelně krásný film, hrozně se mi líbí celé pojetí, tématika, obsazení (Julia Roberts, Julia Stiles a mnoho dalších),...

2.Věčný příběh
- vždycky jsem měla ráda pohádky av tomto filmu je překásně zpracovaná ta o Popelce, doporučuji shlédnout :-)

3.Zápisník jedné lásky
- no comment, krása....

4.Chicago
- úžasný film, úžasné písničky, úžasné herecké obsazení (Catherine Zeta-Jones, Renée Zellweger, Richard Gere,...), úžasné scény, strašný dabing,a le jinak vše úžasné ;-)

5.Pearl Harbor
- fňuk, to ani nelze komentovat, to ej prostě film s velkým F

6.Across the Universe
- no a tady počala má láska k ♥ Jimovi Sturgessovi ♥, bohužel mám jak já, tak i každý další autogramový maniak zamilovaný do Jima smůlu, protože přes veškeré mé pokusy a snahy jsem jeho podpis dosud nezískala, není zas tak známý... třeba se to brzo změní :-)
- a teď k filmu... děj z šedesátých let plný protiválečných demonstrací a rozporů, ve kterém znějí známé písničky od Beatles

7.Oko bere (21)
- tak tady pokračuje moje pobláznění Jimem, film z prostředí velmi chytré partičky lidí, kteří způsobem ne zrovna dovoleným vyhrávají ve všech casinech v Americe velké peníze, díky správnému počítání a uvažování u hry Black Jack (21), tento způsob mě vždy ve filmu naprosto dorazil, absolutně to nechápu, ti lidi (byť je to film vymyšlený) museli být neskutečně chytří... chjo... :D

8.Mamma Mia
- film plný překrásných písní od skupiny Abba v podání Dominica Coopera a Amandy Seyfried,
nádherné taneční scény a příběh krásně vymyšlený v souladu s dějem u písní

9.Zaříkávač koní
- už jsem film dlouho neviděla, ale když jsem ho viděla naposledy, brečela jsem u něj jak malá a dokonale se mi vryl do paměti

10.Láska nebeská
- holt tradice mých Vánoc... :-) Bill Nighy, Gregor Fisher, Colin Firth, Sienna Guillory, Liam Neeson, Emma Thompson,...

11.Let´s dance 1,2
- taneční - Channing Tatum a Robert Hoffman "božičku a jak oni se umí hýbat :D"

12.Save the last dance
- taneční - bez komentáře :D

13.Divoké kočky
- taneční... s komentářem :D... soundtrack jsem poslouchala v kuse tak dva měsíce, doporučuji kouknout na film a popřípadě i stáhnout soundtrack, fi perfektní, hraje Piper Perabo

14.Dirty dancing 1,2
- jednička dokonalá, dvojka slabší

15.Take the lead
- taneční - bez komentáře :D

dodatek
16. AVATAR
viz.zde

Dobře, asi jsem vážně ulítlá na taneční filmy, ale já si vážně nemůžu pomoct.... oni jsou prostě perfektní :o)

Filmy (stejně jako u knih) typu Letopisy Narnie, Harry Potter, Stmívání a spol. by si zasloužily vlastní kapitolu, a jelikož se nechci ztrapňovat, že o nich neumím napsat pouhé dva řádky, abych vyjádřila všechny své pocity, tak o nich radši nebudu psát vůbec... možná jindy ;-)

Mějte se hezky,
B.

☺ no comment...

1. února 2010 v 14:49 | Bája |  Deníček
právě jsem se začala rozkládat z jedné fotky, kterou jsem našla... ta je dokonalá... naprosto!